Črno-beli so danes gostovali v Vipolžah, kjer so se udarili z domačim drugoligašem NK Brda. Naši fantje so po nekaj minutah igre povsem zagospodarili na igrišču in že v prvem polčasu prikazali odlično igro. Prvi zadetek na tekmi je v 24. minuti s pravim evrogolom v desni zgornji kot vrat domačega vratarja zabil Luka Bobičanec. V 35. minuti je Murino vodstvo na 0:2 povišal Rok Sirk, ki je brez težav žogo spravil v nebranjen del vrat. Končni izid prvega polčasa 0:3 pa je v 42. minuti po zmedi v kazenskem prostoru domačih postavil Arpad Vaš. Domačini si v prvem polčasu izrazitih priložnosti niso pripravili.

Tudi v drugem polčasu smo spremljali prevlado naših nogometašev, ki so v 53. minuti povedli že z 0:4. Po podaji iz kota je z glavo še drugič na tekmi zadel Rok Sirk. V 59. minuti pa smo videli zelo čudno situacijo. V napadu se je kapetan Mure Alen Kozar zaletel v glavnega sodnika. Domačini so to izkoristili in krenili v hiter protinapad, ki ga je na koncu uspešno zaključil Matija Kavčič in tako zabil častni zadetek. Tudi v nadaljevanju so si črno-beli pripravljali priložnosti, ampak izid se ni spremenil in naši fantje so tako vknjižili nov komplet točk v boju za naslov prvaka. Ker sta v tem krogu oba najbližja konkurenta Mure doživela poraza, se je Murina prednost povečala že na 12. točk.

NK Brda : Mura 1:4 (0:3)

Strelci za Muro: Rok Sirk 2x, Luka Bobičanec in Arpad Vaš.