Nogometaši Mure so po odlični predstavi v Novi Gorici z odliko opravili še tekmo v Fazaneriji in Goričane premagali s 3:2. S skupnim izidom 6:2 so tako napredovali v polfinale Pokala Slovenije, kamor so se uvrstili še Maribor, Aluminij in Olimpija.

Mura 3:2 Gorica
Maroša 6', Horvat 51', Karničnik 65'; Kavčič 17', Smajlagić 82'.

Ante Šimundža je na povratni tekmi namenil priložnost igralcem, ki so v dosedanjem poteku sezone odigrali manj tekem. Mura je tekmo začela v postavi Obradović, Pucko, Kurbus, Bošković, Rebernik, Lorbek, Maruško, Karničnik, Horvat, Šušnjara in Maroša. Muraši so začeli odločno in že v 6. minuti po lepi akciji na levi strani uničili vse upe Goričanov po preobratu. Karničnik je bil podajalec, svoj tretji zadetek Goričanom pa je zabil razpoloženi Amadej Maroša. Gostje so prišli do izenačenja v 17. minuti, ko je z roba kazenskega prostora Obradovića premagal Matija Kavčič.

V dvajsetih minutah drugega polčasa je Mura razblinila vse dvome o zmagovalcu. V 51. minuti je z lobom vratarja Sorčana premagal Tomi Horvat, ki je dosegel premierni zadetek v dresu Mure, v 65. minuti pa je po podaji Horvata zadel še Žan Karničnik. Gostje so preko Smajlagića v 82. minuti znižali zaostanek, kaj več pa jim proti razpoloženim murašem ni uspelo. Mura se je tako uvrstila v polfinale Pokala Slovenije, kjer čaka na nasprotnika. Možni tekmeci so Maribor, Aluminij in Olimpija.