Naši fantje so že na prvi tekmi pokazali kam merijo v tej sezoni. Mura je pritisnila takoj po začetnem pisku sodnika. Priložnosti so se vrstile ena za drugo, ampak na začetku je malo pešala učinkovitost. V 14. minuti pa so naši fantje le kronali premoč na igrišču. Prvič na tekmi je z močnim strelom zadel Darko Atanasov. V 27. minuti je vodstvo Mure na 2:0 povišal Arpad Vaš, ki je izvrstno izvedel prosti strel z roba kazenskega prostora. V 30. minuti še drugi zadetek Darka Atanasova, ki je ponovno močno meril v daljši vratarjev kot. Izid polčasa 4:0 je v 35. minuti z lepim strelom v daljši vratarjev kot postavil Mihael Karas.

Statistične podrobnosti s tekme

V drugem polčasu podobna slika na igrišču. Mura je prevladovala in si pripravljala priložnost za priložnostjo. Naslednji gol je padel v 58. minuti, ko je uspel zadeti še Tim Kolar. Goliado je v 66. minuti nadaljeval rezervist Jan Šuša, ki je le nekaj minut pred tem vstopil v igro. V 70. minuti je svoj drugi zadetek dosegel Mihael Karas. Žoga se je v mrežo odbila od prečke. V 81. minuti je drugi zadetek na tekmi dosegel še Arpad Vaš. V 83. minuti so gostje po protinapadu rezultat znižali na 8:1. Zadel je Aljoša Voroš. Končni izid tekme je v 85. minuti postavil še David Tomažič Šeruga. Končalo se je z zasluženo zmago Mure z 9:1 in lepo popotnico v naslednje tekme.

NŠ Mura : NK Grad 9:1 (4:0)

Strelci za Muro: Atanasov 2x, Karas 2x, Vaš 2x, Kolar, Šuša in Tomažič Šeuga.