Mura je v 3. krogu 2. SNL včeraj gostovala v Ljubljani, kjer so se črno-beli pomerili z Ilirijo 1911. Pri Muri je tekmo preventivno zaradi lažje poškodbe mišice izpustil levi bočni branilec Klemen Pucko. Muraši so tekmo pričeli odločno in skozi prvi polčas nizali priložnosti. Na žalost učinkovitost ni bila na primerni ravni in zadetka v mreži domačinov nismo videli. Ilirija 1911 v prvem polčasu ni pokazala kaj dosti. Nekajkrat so zapretili preko protinapadov, ampak brez nekih izrazitih priložnosti. Polčas se je tako končal z začetnim izidom 0:0.

V drugem polčasu podobno stanje na igrišču. Mura je zapravila še nekaj priložnosti. V 63. minuti pa je črno-belim le uspelo. Po lepi podaji Luke Bobičanca je obrambi domačih ušel Amadej Maroša, ki je rutinirano preigral domačega vratarja in žogo poslal v prazno mrežo. Po vodstvu so se naši fantje nekoliko povlekli in prevlado na igrišču je prevzela domača ekipa, ki si je v zadnjih 20. minutah priigrala nekaj priložnosti, a brez uspeha. Muraši so tekmo do konca pripeljali brez prejetega zadetka in tako vknjižili nove tri točke.

Ilirija 1911 : Mura 0:1 (0:0)

Strelec zadetka za Muro: Amadej Maroša