Muraši so danes na Fazaneriji pred okrog 200 gledalci odigrali polfinalno tekmo Pokala MNZ MS proti Veržeju. Gostje pravih možnosti za uspeh niso imeli. Črno-beli so namreč tekmo v svojo korist odločili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 4:0. Že v 2. minuti je z močnim strelom od daleč zadel Žan Karničnik. Vodstvo Mura je v 17. minuti na 2:0 povišal Nino Kouter. Do konca prvega polčasa je dvakrat zadel še Luka Šušnjara.

Tudi v drugem polčasu smo spremljali enosmeren promet proti gostujočemu golu. V 56. minuti je za petardo v mreži Veržeja poskrbel Sebastjan Šlak, ki je že v prvem polčasu zamenjal poškodovanega Luko Bobičanca. V 69. minuti se je med strelce po lepem samostojnem prodoru vpisal kapetan Alen Kozar. Vajo je ponovil še v 82. minuti, ko je poskrbel že za 7:0. V zaključku tekme sta padla še dva zadetka. Najprej je še drugič zadel mladinec Sebastjan Šlak. Kmalu za tem je še tretjič na tekmi zadel Luka Šušnjara in postavil končni izid tekme 9:0. Mura se je tako več kot zasluženo uvrstila v finale Pokala MNZ MS.

Mura : Veržej 9:0 (4:0)

Luka Šušnjara 3x, Sebastjan Šlak 2x, Alen Kozar 2x, Žan Karničnik in Nino Kouter.