Včeraj so se črno-beli na Fazaneriji udarili z Rogaško iz Rogaške Slatine. Tudi četrto prvenstveno tekmo je Mura zaključila s povsem zasluženo zmago. Na Fazaneriji se je zbralo okrog 1000 gledalcev, ki so na prvi zadetek Mure morali čakati dobrih 39. minut, ko je izjemno iz prostega strela zadel Arpad Vaš. V prvem polčasu smo sicer spremljali prevlado Mure in odlično branjenj gostov. Gostujoča obramba je nekoliko popustila le v zaključku prvega polčasa, ko so črno-beli zapravili še nekaj lepih priložnosti. Prvi polčas se je končal z vodstvom Mure 1:0.

V drugem polčasu podobno nadaljevanje. Mura si je pripravljala priložnosti, ampak učinkovitost je spet malenkost zatajila. Večkrat je odlično posredoval tudi gostujoči vratar. Piko na i včerajšnji zmagi pa je v zaključku tekme postavil Rok Sirk, ki je v 88. minuti zadel z glavo v bližnji vratarjev kot po podaji s kota. Muraši so tekmo brez težav pripeljali do konca. Gostje si skozi tekmo niso priigrali izrazitih priložnosti. Pravzaprav so bili nevarni le enkrat ob zaključku prvega polčasa, ko pa je eden od napadalcev zelo slabo zadel žogo in jo poslal v gol-avt. Tekma se je tako končala z zmago Mure z 2:0 in odlično popotnico v prihajajoči derbi v Lendavi prihodnji vikend.

Mura : Rogaška 2:0 (1:0)

Strelca za Muro: Arpad Vaš, Rok Sirk.