Tudi tokraten derbi dveh rivalov je v Lendavo privabil lepo število gledalcev (cca. 2000). Muraši so takoj na začetku prevzeli pobudo in po prekršku nad Amadejem Marošo prišli tudi do enajstmetrovke, ki pa je v 8. minuti ni realiziral Luka Bobičanec. Domači branilec Leon Leuštek je po prekršku v čisti situaciji prejel tudi rdeči karton. Domačini so kljub igralcu manj prihajali do protinapadov in nevarnih kotov. V 42. minuti je Nafta 1903 prišla do vodstva z 1:0 po zadetku Matea Monjača. V 45. minuti je Mura uspela izenačiti po odličnem strelu Luke Bobičanca iz 20. metrov. Prvi polčas se je končal z neodločenim izidom 1:1.

V nadaljevanju smo spremljali prevlado Mure, ki pa je zelo težko prebijala domačo strnjeno obrambo. V 71. minuti so domačini prejeli še drugi rdeči karton po prekršku nad Amadejem Marošo. Mura je v zaključku tekme uspela povesti z 1:2 po zadetku Roka Sirka, ki je zadel s peto. Na žalost pa si je naša obramba v zaključku tekme privoščila nerazumljivo napako in domačinom podarila zadetek za 2:2. Odbito žogo je v prazno mrežo poslal Leon Šeruga. Tekma se je končala z remijem 2:2. Ostaja pa grenak priokus, da bi Mura enostavno morala iztržiti več. Kljub temu spodrsljaju Mura še zmeraj ostaja na vrhu prvenstvene lestvice v 2. SNL. V prihodnjem krogu nas na Fazaneriji čaka še en lokalni obračun proti Veržeju.

Nafta 1903 : Mura 2:2 (1:1)

Strelca za Muro: Luka Bobičanec in Rok Sirk.