Črno-beli so takoj na začetku tekme prevzeli pobudo in si priigrali nekaj priložnosti. Potem pa je sledilo vse več napak v igri Mure in gostje so počasi prihajali do nevarnih situacij. V 32. minuti so Brežičani prišli do prvega strela v okvir vrat in takoj so bili uspešni. Za 0:1 je zadel Kristijan Krajček. Muraši po zadetku gostov nikakor niso našli pravi rešitev, da bi prebili gostujočo obrambo. Prvi polčas se je tako končal z minimalnim vodstvom gostov z 0:1.

Muraši so v drugi polčas krenili s ciljem, da tekmo obrnejo. Gostje so se postavili v pravi bunker, ki je črno-belim povzročal obilico težav. V 57. minuti pa pravo olajšanje. Po močnem strelu Alena Kozarja je odbito žogo za izenačenje v gol pospravil Amadej Maroša. V 72. minuti je rezervist Rok Sirk poskrbel za vodstvo Mure z 2:1. Kazalo je že, da je tekma odločena, potem pa je prišlo do nerazumljive napake v obrambi Mure. Po podaji s kota črno-beli žoge niso uspeli odbiti in le ta je po nekem naključju končala v mreži za izenačenje na 2:2. Gol je bil pripisan Robertu Drugoviču. Muraši so v zaključku tekme še enkrat pritisnili in v 85. minuti je Matic Maruško s tretjim zadetkom v mreži gostov poskrbel za veselje na Fazaneriji. Črno-beli so tekmo uspešno pripeljali do konca in se veselili pomembnih treh točk s katerimi so še povečali prednost na prvenstveni lestvici, saj je Drava zabeležila visok poraz z Ilirijo.

Mura : Brežice Terme – Čatež 3:2 (0:1)

Strelci za Muro: Amadej Maroša, Rok Sirk in Matic Maruško.