PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE

Remi v Celju za začetek sezone

Mura se je na gostovanju v Celju morala zadovoljiti s točko, potem ko je vodila z 2:0.

Članska ekipa

nedelja, 14. julij 2019, 22.26

Črno-bele je po evropski tekmi in dolgem potovanju za začetek sezone v Prvi ligi Telekom Slovenije čakalo težko gostovanje v Celju. Tekmo si je ogledalo veliko število privržencev Mure, ki so bili številčnejši in glasnejši od domačinov.

Mura je tekmo odigrala v naslednji postavi: Obradović (vratar), Pucko, Karamarko, Maruško, Karničnik, Šporn, Kozar, Horvat (76' Šturm), Bobičanec, Bubnjar (61' Šušnjara) in Maroša (88' Cipot).

Mura je na začetku tekme prevzela nadzor nad igro, a so do prve priložnosti prišli domačini. Jakob Novak je poskusil z roba kazenskega prostora, žoga pa je oplazila vratnico. Kljub utrujenosti po evropskem gostovanju je Mura prikazala dobro igro in po lepih akcijah v 32. in 34. minuti prišla do vodstva z 2:0. Pri prvem zadetku je podal Tomi Horvat, Luka Bobičanec pa je zadel v bližnji vratarjev kot. Že v naslednjem napadu so črno-beli podvojili vodstvo. Iz podobne akcije je Bobičanec podal v sredino, kjer je Horvat spretno žogo med nogami prepustil Andriji Bubnjaru, ki je tako dosegel prvenec v dresu Mure.

V drugi polčas so bolje krenili domači, ki so bili znižanju zaostanka blizu že v 50. minuti, ko je Obradović tudi po zaslugi vratnice še ohranil nedotaknjeno. Drugače je bilo v 53. minuti, ko je po podaji Mitje Lotriča s približno 14 metrov zadel Novak. V drugi polovici drugega polčasa so črno-belim vidno pošle moči, domačini pa so postajali vse nevarnejši. Ko so privrženci Mure, ki so dobro popolnili gostujoči sektor, že vohali zmago, je v 87. minuti po odbitku žoga prišlad o Žana Benedičiča, ki je zadel za izenačenje.

Muro v četrtek čaka povratna tekma 1. kroga kvalifikacij UEFA Evropske lige proti Maccabiju Haifa.