Murašice z zmago potrdile naslov jesenskih prvakinj

Nogometašice ŽNK Mura Nona so v zadnji tekmi jesenskega dela igrale proti ŽNK Krim in slavile z 8 : 0.

ŽNK Krim – ŽNK Mura Nona 0 : 8 (0 : 7)

Kolbl 4., Josilene 6., Malakhova 13., Thalita 32., Kos E. 34., Dolinar 39., Vilčnik 41., Hofman 87.

ŽNK Mura Nona: Kocijan (od 64. Truntič), Kos E. (od 56. Rozmarič), Kolbl, Kos L. (od 56. Hofman), Josilene, Rakovec, Vilčnik, Dolinar, Thalita (od 68. Sok), Malakhova, Testen (od 64. Hrga).

Murašice so na zadnji tekmi jesenskega dela prvenstva rutinsko odpravile ŽNK Krim in potrdile naslov jesenskih prvakinj brez izgubljene točke. Čarno-bejle so glavnino posla opravile že v prvem polčasu, ko so zabile sedem od osmih zadetkov, v polno so merile Špela Kolbl, Josilene, Yana Malakhova, Thalita, Evelina Kos, Lea Dolinar in Noelle Vilčnik. V drugem polčasu se je med strelke vpisala še Neli Hofman.

Murašice so jesenski del prvenstva sklenile z dvanajstimi zmagami na dvanajstih srečanjih in imajo pred drugouvrščeno Olimpijo šest točk naskoka. Najboljša strelka čarno-bejlih je Yana Malakhova, ki je dosegla osemnajst zadetkov, sledi Noelle Vilčnik s sedemnajstimi zadetki in Špela Kolbl s petnajstimi zadetki. Murašice so jesenski del prvenstva končale z gol razliko 103 : 3.