PLT

Hladen tuš v prvem krogu, iz Ljubljane praznih rok

V prvi tekmi sezone 2022/23 v Prvi ligi Telemach smo v Stožicah z 2 : 0 klonili proti Olimpiji. Porazu botrovala kopica zapravljenih priložnosti.

Članska ekipa

ponedeljek, 18. julij 2022, 08.26

Olimpija Ljubljana - NŠ Mura 2 : 0 (0 : 0)

Crnomarković 74., Pedro 94.

NŠ Mura: Obradović, Kuzmić, Balažic (od 46. Morris), K. Cipot, Beganović, Lorbek (od 81. Maruško), T. Cipot (od 62. Bobičanec), Šroler (od 62. Shabanhaxhaj), Kous, Klepač (od 85. Petković), Daku.

Prvi krog PLT v novi sezoni ni prinesel točk. Ljubljana in Stožice še naprej ostajajo »uročene« za čarno-bejle. V prvem polčasu smo z redkimi izjemami videli precej enosmeren promet, ko je govora o nevarnih priložnostih. Prvi je proti vratom domačih zapretil Gregor Balažic, a je bil Matevž Vidovšek na mestu. Dve priložnosti sta se kasneje ponudili Mihaelu Klepaču, obakrat sta njegova strela za las zletela mimo leve vratnice. Lepo priložnost za zadetek je imel tudi Mirlind Daku, a je njegov strel iz bližine Marcel Ratnik uspel v zadnjem trenutku odbiti v kot. Na drugi strani se je ob koncu polčasa v lepi priložosti znašel Mustafa Nukić, a je bil Matko Obradović na pravem mestu.

V drugem polčasu so domači vzpostavili ravnotežje, v 74. minuti srečanja pa tudi nekoliko nepričakovano prišli do vodstva, ponovno je bila usodna prekinitev in strel z glavo, tokrat je bil v vlogi strelca Đorđe Crnomarković. Čarno-bejli smo iskali pot do izenačenja, a tokrat enostavno ni šlo, Vidovšek je ubranil praktično vse, kar je šlo proti vratom. Tudi ob koncu rednega dela, ko je v eni akciji ubranil kar tri strele Murašev, neuspešni so bili Daku, Kai Cipot in Nikola Petković. V zadnji minuti sodnikovega podaljška pa še drugi zadetek za domače. Najprej je Obradović uspel odbiti strel Almedina Ziljkića, žogo pa je v mrežo kasneje pospravil Pedro in postavil končni izid srečanja.