KONFERENČNA LIGA

Iz Irske s pozitivnim rezultatom in dobro popotnico

V Dublinu je bila danes odigrana prva tekma drugega kroga kvalifikacij za Konferenčno ligo. Tekma proti St. Patrick's Athletic se je končala z remijem 1 : 1.

Članska ekipa

petek, 22. julij 2022, 00.15

St. Patrick's Athletic - NŠ Mura 1 : 1 (0 : 1)

Forrester 60; Daku 28.

NŠ Mura: Obradović, Pucko, Morris, K. Cipot, Beganović, Maruško (od 65. Shabanhaxhaj), Lorbek, Kous (od 85. Ouro), Bobičanec (od 88. Klepač), Petković (od 65. T. Cipot), Daku

Prvo srečanje v Dublinu ni prineslo zmagovalca. S St. Patrick's Athletic smo se razšli z neodločenim izidom 1 : 1. Domači so na začetku srečanja v skladu s pričakovanji takoj agresivno pritisnili na zadnjo vrsto in si že v drugi minuti priigrali lepo priložnost, Doyle je žogo poslal čez vrata. V prvih petnajstih minutah še nekaj polpriložnosti za domači, ki so v tem delu igre prevladovali. Igra se je nato nekoliko umirila, v 28. minuti pa je darilo domače obrambe izkoristil Mirlind Daku, ki je bil dovolj hiter pri povratni podaji domačega branilca, preigral vratarja in žogo poslal v mrežo.

V drugem polčasu so domači ponovno pritisnili proti našim vratom, kar se jim je obrestovalo v 60. minuti srečanja, ko je Forrester s strelom od prečke izid poravnal na 1 : 1. Najlepšo priložnost za čarno-bejle je imel v drugem polčasu Dardan Shabanhaxhaj, ki je po podaji Dakuja meril proti vratom, a je domači vratar žogo odbil, v nadaljevanju akcije pa je Nik Lorbek za las zgrešil vrata. Na drugi strani je moral posredovati Matko Obradović, ki je z dvema dobrima obrambama preprečil domače vodstvo. Irci so v končnici tekme ostali zgolj z desetimi, saj je M. Doyle prejel rdeč karton.