PLTS

Iz Ljubljane brez točk, usodna zadetka v končnici tekme

V 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije smo se v Stožicah pomerili z Olimpijo in izgubili z 2 : 0. Za domače sta zadela Đorđe Ivanović in Gal Kurež.

Članska ekipa

nedelja, 14. februar 2021, 22.50

Olimpija Ljubljana - NŠ Mura 2 : 0 (0 : 0)

Postava: Obradović, Travner, Gorenc, Maruško, Kous (od 68. Karničnik), Kouter, Antolin, (od 82. Filipović) Bobičanec, Pucko (od 73. Horvat), Klepač (od 82. K. Cipot), Maroša.

Srečanje v Stožicah smo dobro odprli in si priigrali prvo priložnost na tekmi. Po podaji Mihaela Klepača je iz roba kazenskega prostoral streljal Luka Bobičanec, njegov strel pa je za kakšen meter zletel mimo vrat. Domači so prvič zapretili v 12. minuti, ko je Đorđe Ivanović meril preko vrat, podobno je dve minuti kasneje streljal Andres Vombergar. Ob koncu prvega polčasa sporna sodniška odločitev, ko glavni sodnik srečanja ni videl prekrška Uroša Koruna nad Klemnom Puckom, ki je šel samo proti vratom Olimpije.

V nadaljevanju se je prva priložnost ponudila domačim, toda Vombergar je z glavo meril preko vrat. V 75. minuti smo imeli lepo priložnost, da povedemo, Nino Kouter pa je iz kakšnih štirinajstih metrov meril naravnost v domačega vratarja Žigo Freliha. Minuto pozneje so domači povedli, Ivanović je v kazenskem prostoru preigral Matica Maruška in z diagonalnim strelom ugnal Matka Obradovića. Tri minute kasneje še drugi zadetek v naši mreži, iz bližine je po podaji Ivanovića z glavo zadel Gal Kurež in postavil končni izid srečanja. V naslednjem krogu se bomo doma pomerili z Gorico.