FAJN JE ZNATI

Kaj pravijo številke pred tekmo z Aluminijem?

Danes se bomo v 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije doma pomerili z Aluminijem. Pred nami je šestnajsti medesebojni obračun s Kidričani.

Članska ekipa

sobota, 15. maj 2021, 14.47

V prejšnjem krogu smo proti Bravu zapravili dva zadetka prednosti, ob tem pa se je končal tudi naš niz treh zaporednih zmag. Danes bomo proti Aluminiju želeli začeti novo serijo. Aluminij je v prejšnjem krogu visoko s 3 : 0 premagal Aluminij in Celjanom beži za štiri točke.

Današnja tekma bo šestnajsta v prvi ligi med čarno-bejlimi in Aluminijem. Na dosedanjih petnajstih smo zbrali osem zmag, tri remije in štiri poraze. Trije od teh štirih porazov so se zgodili v Fazaneriji, kjer je na prvoligaški sceni Aluminij upešnejši. Na domačih tekmah smo namreč prišli do dveh zmag, dveh remijev, trikrat smo bili poraženi.

Kot smo že večkrat povedali, je danes na vrsti dvoboj ekip, ki se na medsebojnih tekmah boljše počutita v gosteh. Danes bomo v Kidričevem odigrali osmo tekmo, na prejšnjih sedmih smo petkrat zmagali, enkrat smo izgubili, enkrat pa srečanje ni dalo zmagovalca.

Zadnja medsebojna tekma se je končala v našo korist, v Fazaneriji smo bili boljši z 2 : 0. Za zmago sta takrat zadela Nino Kouter in Luka Bobičanec. Na zadnjem gostovanju v Kidričevem smo bili boljši z 2 : 1, za preobrat v drugem polčasu sta poskrbela Luka Bobičanec in Kai Cipot.