PO TEKMI

Maribor kaznoval zapravljene priložnosti iz prvega polčasa

V 7. krogu Prve lige Telemach smo pred nabito polno Fazanerijo gostili Maribor in klonili z 1 : 0. Neizkoriščene priložnosti iz prvega dela so bile kaznovane v 75. minuti, ko je zadel Roko Baturina.

Članska ekipa

ponedeljek, 29. avgust 2022, 08.54

NŠ Mura - NK Maribor 0 : 1 (0 : 0)

Baturina 75.

NŠ Mura: Obradović, Beganović (od 67. Kous), Balažic, Morris, Pucko, Kuzmić (od 90. Baić), Maruško, T. Cipot (od 79. Majić), Bobičanec (od 79. Šroler), Shabanhaxhaj (od 67. Klepač), Daku.

Srečanje 7. kroga PLT se je končalo z drugim porazom v letošnji sezoni, krvnik je bil Maribor, ki je izkoristil neučinkovitost čarno-bejlih in slavil z 1 : 0. V prvem polčasu popolna dominacija Murašev, ki smo imeli preko Srđana Kuzmića, Amarja Beganovića, Kobieja Morrisa, Luke Bobičanca, Dardana Shabanhaxhaja in Tia Cipota več kot dovolj priložnosti, da bi na odmor odšli vsaj z minimalnim vodstvom. Najbližje zadetku je bil Morris, ki je po podaji iz kota zadel prečko, ob strelih Kuzmića, Shabanhaxhaja in Cipota pa je bravurozno posredoval Menno Bergsen. Na drugi strani je imel nekaj dela tudi Matko Obradović, ki se je moral še najbolj potruditi ob strelu Ivana Brnića.

V drugem polčasu je gostujoči trener Damir Krznar zamenjal formacijo, zgostil obrambo in pravega odgovora nismo našli. Čeprav smo bili kompaktni, se priložnosti niso več pojavljale tako kot v prvem polčasu. Tudi Maribor si ni priigral večjih priložnosti, a vendarle je še drugič zapored v Fazaneriji prišel do zmage. Tokrat je bil usoden Roko Baturina, ki je po globinski podaji prišel pred vrata Mure, ustrelil, žoga pa se je Morrisu odbila od noge in se po sreči odkotalila v mrežo. Pravega odgovora na zadetek Maribora ni bilo in čarno-bejli smo doživeli prvi domači poraz v letošnji sezoni.