REPREZENTANCA

Mura in kvalifikacije za Katar - kako sta se odrezala Karničnik in Kouter?

V zadnjih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v Katarju je Matjaž Kek računal tudi na dva nogometaša, ki sta v času reprezentančne akcije nosila dres Mure. Žan Karničnik še vedno igra v čarno-bejlon, Nino Kouter se je preselil v Turčijo, vse svoje minute v dresu reprezentance pa je zbral, ko je bil še član Mure.

Članska ekipa

torek, 16. november 2021, 10.12

Žan Karničnik si je prvi vpoklic Matjaža Keka prislužil pred oktobersko reprezentančno akcijo. Debitiral je 8. oktobra na tekmi z Malto, ko je Slovenija slavila s 4 : 0, Žan je odigral celotno srečanje. Tudi tekmo proti Rusiji, ki je bila na sporedu 11. oktobra je začel v prvi postavi. Slovenija je izgubila z 2 : 1, Žan je bil na igrišču do 86. minute.

Tudi novembra si je Žan prislužil Kekovo vabilo in dobil priložnost na obeh tekmah. Proti Slovakom, ko je Slovenija remizirala z 2 : 2, je vstopil v 59. minuti srečanja, proti Cipru je srečanje ponovno začel od prve minute in je pri zmagi z 2 : 1 sodeloval od začetka do konca tekme.

Nino Kouter si je vabilo selektorja prislužil kot član Mure, in sicer septembra lansko leto, ko je Slovenija igrala Ligo narodov. Debitiral je na tekmi z Grčijo, ko je v 78. minuti zamenjal Jako Bijola. V kvalifikacijah za svetovno prvenstvo je vknjižil en nastop, proti Cipru je pri porazu z 1 : 0 v 81. minuti zamenjal Jureta Balkovca.

Kot član Mure je Kouter v nekaj več kot letu dni za reprezentanco zbral šest nastopov. V Ligi narodov je zbral še 90 minut proti Moldaviji, proti Kosovu je vstopil v 96. minuti srečanja. Odigral je še dve prijateljski tekmi, proti Azerbejdžanu in Gibraltarju je obakrat vstopil v 46. minuti.

TEKME V ZADNJI REPREZENTANČNI AKCIJI (Kvalifikacije za SP v Katarju)