Evropska liga

Odličen prvi polčas dovolj za napredovanje

V Budimpešti smo se v prestavljeni tekmi prvega kroga kvalifikacij za Evropsko ligo pomerili z estonskim Nõmme Kalju FC in že v prvem polčasu razblinili dvome o zmagovalcu.

petek, 11. september 2020, 13.04

Nõmme Kalju - Mura 0:4 (0:4)

Žižek 16., 26., Kous 32., Kozar 35.

NŠ Mura: Obradović, Karničnik, Maruško (od 46. Cipot), Gorenc, Kous, Šturm, Kozar (od 66. Brkič), Horvat, Kouter (od 78. Maroša), Žižek, Filipović.

Težko pričakovano srečanje v Budimpešti je bilo odločeno po dobre pol ure igre. V razmaku od 16. do 35. minute smo namreč dosegli štiri zadetke, nato pa tekmo mirno pripeljali do konca. Mrežo Estoncev je z zadetkom iz roba kazenskega prostora načel Kevin Žižek, ki je deset minut kasneje v zadetek spremenil tudi odbitek po zgrešeni enajstmetrovki Nina Koutra

Ta je le nekaj minut kasneje lepo kombiniral z Žigo Kousom, ki je povišal na 3 : 0. Za konec pa še zadetek našega kapetana Alena Kozarja, pri čemer gre del »zaslug« slabemu posredovanju nasprotnega vratarja. V drugem polčasu smo imeli še nekaj priložnosti, a se izid ni več spremenil. Zdaj je na vrsti tekma z Olimpijo, nato pa nova evropska preizkušnja, v Fazanerijo prihaja danski AGF Aarhus.

Ante Šimundža: »Zelo pomembno je napredovanje, visoka zmaga in maksimalen pristop. Zadeve, ki smo si jih želeli, smo dokaj dobro realizirali. Analiza, ki smo jo opravili pred tekmo nam ni pomagala kaj dosti, saj so igrali v popolnoma drugi postavitvi, kot smo pričakovali. Morali smo se hitro prilagoditi in to nam je uspelo. Sploh v prvem polčasu smo igrali zelo hitro, iskali njihove medprostore in globino ter ob tem štirikrat zadeli in zasluženo zmagali«.

Kevin Žižek: »Ja zagotovo je šlo za posebno situacijo, saj je bila tekma prestavljena. Naredili smo analizo, vendar smo se morali hiro prilagoditi in na koncu tudi zasluženo zmagali. Za napadalca je pomembno, da konstantno zadeva, meni je to tokrat uspelo dvakrat, še bolj pa veseli, da smo se prebili naprej. Tekme si sledijo v napornem ritmu, od danes naprej so misli usmerjene k dvoboju v Ljubljani«.