KVALIFIKACIJE

Proti Ludogorcu drago prodali svojo kožo

V povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov smo v Razgradu s 3 : 1 klonili proti Ludogorcu. Tekmovanje nadaljujemo v tretjem krogu kvalifikacij za Evropsko ligo.

Članska ekipa

sreda, 28. julij 2021, 23.17

Ludogorec - NŠ Mura 3 : 1 (1 : 0)

Sotiriou 4., Manu 82., Cauly 90.; Horvat 64.

Mura: Obradović, Gorenc, Maruško, Karničnik, Šturm (od 85. Pucko), Horvat, Bobičanec, Kouter, Kous (od 83. T. Cipot), Klepač (od 85. Maroša), Cipot (od 58. Mandić)

Povratna tekma v Razgradu se je končala po željah domačih, ki so na koncu slavili s 3 : 1 in se uvrstili v tretji krog kvalifikacij za Ligo prvakov. Domači so tekmo bolje odprli, sa je že v četrti minuti podajo iz desne strani izkoristil Sotiriou in poskrbel za zgodnje vodstvo Ludogorca. Hitro smo vzpostavili ravnotežje, v prvem polčasu pa smo trikrat lepo zapretili. Strel Nina Koutra je Kahlina odbil, Žan Karničnik je zadel prečko, strel Mihaela Klepača pa je za las zletel preko vrat. Na drugi strani je Matko Obradović s pomočjo obrambe uspešno odbijal domače napade, Ludogorec je v prvem polčasu sprožil osem strelov proti vratom.

Tudi v drugi polčas smo krenili odločno in v želji po izenačenju. Prvi se je v priložnosti znašel Klepač, ponovno je bil na mestu Kahlina. V 64. minuti pa izenačenje. Lepo sta kombinirala Karničnik in Žiga Kous, slednji je v kazenskem prostoru lepo našel Tomija Horvat, ki je z desnico neubranljivo zadel in izid izenačil na 1 : 1. Domači so po zadetku ponovno stopili nekoliko višje, v 82. minuti pa napaka v naši obrambi, ki jo izkoristil rezervist Manu. Nato smo krenili po izenačenje in zadaj puščali nekoliko več prostora, kar so domači izkoristili, piko na i njihovi zmagi pa je postavil Cauly. Kvalifikacij za Ligo prvakov je konec, naslednji teden nas v tretjem krogu kvalifikacij za Evropsko ligo čaka litvanski Žalgiris.