PLT

Prva letošnja zmaga nad Domžalami za nove tri točke

V 34. krogu Prve lige Telemach smo v Fazaneriji gostili Domžale in prišli do zmage s 3 : 1. Amar Beganović do prvenca v čarno-bejlon.

Članska ekipa

nedelja, 8. maj 2022, 21.28

NŠ Mura - Domžale 3 : 1 (1 : 0)

Horvat 28., Klepač 68., Beganović 90+4.; Podlogar 65.

NŠ Mura: Zalokar, Pucko, Karamarko (od 84. K. Cipot), Balažic, Kous (od 71. Ouro), Maruško, Horvat, Bobičanec, Klepač (od 84. Šturm), T. Cipot (od 62. Beganović), Daku.

Četrta letošnja tekma z Domžalami in prva zmaga. Srečanje v lepo popolnjeni Fazaneriji se je začelo po naših željah, v 28. minuti je močno streljal Luka Bobičanec, odbito žogo pa je v mrežo poslal Tomi Horvat. Že pred tem smo imeli Muraši nekaj obetavnih situacij, a nismo uspeli zadeti. Do konca prvega polčasa smo uspeli odbiti napade Domžalčanov, ki so si preko Mitje Ileniča in Arnel Jakupovića priigrali nekaj obetavnih situacij, vedno pa je bil priseben Marko Zalokar.

V drugem polčasu se nam je odpiralo veliko prostora v protinapadih, ki pa ga nismo uspeli izkoristiti. Tio Cipot, Mirlind Daku in Mihael Klepač so imeli priložnost, da bi vodstvo podvojili, a se to ni zgodilo. Na drugi strani pa so Domžalčani uspeli zadeti po podaji iz leve strani, ko je neodločnost pred vrati izkoristili Matej Podlogar. Tokrat je sledila naša hitra reakcija, Horvat je z lepo podajo v kazenskem prostoru našel Klepača, ki je iz bližine zabil za 2 : 1. Na drugi strani se je moral Zalokar zelo potruditi, da je preprečil zadetka Jakupoviću in Slobodanu Vuku. V 94. minuti pa najlepši zadetek na srečanju, Amar Beganović je s pravo bombo iz kakšnih 25 metrov zadel v levi zgornji kot domžalskih vrat in potrdil tri pomembne točke.