PLT

Remi v Celju, ki boli kot poraz

V 3. krogu Prve lige Telemach smo imeli v Celju zmago že v rokah, a jo na koncu tekme nepremišljeno izpustili iz nog. Prvič se nam je zgodilo, da po vodstvu s tremi zadetki nismo uspeli slaviti.

Članska ekipa

ponedeljek, 1. avgust 2022, 08.43

Celje - NŠ Mura 3 : 3 (0 : 2)

Vuklišević 59., Maevski 90., Božić 93./11-m; Klepač 35., Maruško 45., Daku 55.

NŠ Mura: Obradović, Kuzmić (od 82. Shabanhaxhaj), Morris, K. Cipot, Beganović, Maruško, Lorbek, Kous, Klepač (od 65. T. Cipot), Šroler (od 75. Pucko), Petković (od 46. Daku).

Tretja tekma v osmih dneh, tretji triler. V Celju smo imeli vse v svojih rokah, nato pa v sodnikovem podaljšku prelahko izgubili dve točki. Domači so v srečanje vstopili nekoliko bolje in si preko Nina Koutra priigrali dve priložnosti, a je bil obakrat na mestu Matko Obradović. Na drugi strani smo bili nevarni preko Martina Šrolerja, na mestu je bil Matjaž Rozman. V 35. minuti pa natančna podaja Nikole Petkovića do Mihaela Klepača, ki je natančno zaključil za 1 : 0. Pred koncem polčasa idealna situacija, povedli smo z 2 : 0, po borbi Šrolerja ob kornerski zastavici in podaji je bil pred golom najbolj spreten Matic Maruško, ki je zadel za 2 : 0.

Tako kot smo končali prvi polčas, smo začeli drugega. Vstopil je Mirlind Daku, ki je izkoristil podajo Šrolerja in žogo v prvi priložnosti na tekmi pospravil v mrežo za 3 : 0. Štiri minute kasneje stara zgodba, ponovno smo prejeli zadetek iz kota, natančno je meril Vuklišević. V obdobju do 90. minute smo si priigrali še nekaj lepih priložnosti, a nismo uspeli zadeti, tudi domači so pretili proti našemu golu, a je bil vedno na mestu Obradović. Nato pa preveč kompliciranja v napadu, ko smo se dvakrat sami znašli pred gostujočim vratarjem in kazen je sledila v obliki dveh zadetkov, ki sta poskrbela, da smo se iz Celja vrnili zgolj z eno točko in prvič v zgodovini prvenstva, ko je govora o samostojni Sloveniji, uspeli zapraviti prednost treh zadetkov.