Mura je nadaljevanje sezone po prekinitvi začela z zmago v Kidričevem.

Pečnik 55'; Maroša 19, Cipot 75', Maruško 83'.
RK: Kontek 73'.

Aluminij: Kovačič, Pantalon, Kontek, Ploj, Pečnik (69' Horvat), Jakšić, Šaka (77' Petek), Čermak (86' Flakus-Bosilj), Matjašič, Vrbanec (78' Muminović), Živković.

Mura: Obradović, Šturm, Maruško, Gorenc, Kous, Horvat (90' Brkić), Kouter, Cipot (86' Mandić), Bobičanec (86' Žižek), Šušnjara (82' Karničnik), Maroša.

Po skorajda treh mesecih od zadnje prvenstvene tekme, je Mura sezono nadaljevala z gostovanjem v Kidričevem. Na terenu pri neugodnem nasprotniku so črno-beli zabili tri gole in osvojili pomembne tri točke. Muraši so bili že od začetka najbolj nevarni po levi strani. V 8. minuti je Luka Šušnjara žogo poslal mimo bližnje vratnice vratarja Matije Kovačića, v 19. minuti pa je po dobrem kombiniranju podal žogo pred vrata, kjer je Amadej Maroša s svojim enajstim zadetkom sezone povedel Muro v vodstvo in postavil rezultat prvega polčasa.

V 55. minuti je po vrnitvi žoge Matica Maruška vratarju Matku Obradoviću sodnik Damir Skomina dosodil indirektni prosti strel za Aluminij. V drugem poskusu indirektnega strela je Tilen Pečnik poravnal rezultat na 1:1. Takoj po izenačenju je Mura pritisnila na vrata Aluminija. S streli so vrata Kovačića ogrožali Žiga Kous, Kai Cipot in Šušnjara. Pritisk je sadove obrodil v 73. minuti, ko je zaradi prekrška nad Marošo neposredni rdeči karton dobil Ivan Kontek. Po močnem udarcu s prostega strela Luke Bobičanca je Kovačić žogo odbil, ta pa je naposled pristala pri Cipotu, ki je kot pravi lisjak v kazenskem prostoru črno-bele znova povedel v vodstvo. Piko na i gostujoči zmagi je v 83. minuti postavil Maruško, ki je izbito žogo pospravil pod prečko.

Črno-beli so zabeležili pomembne tri točke, že v torek popoldne pa bosta moštvi odigrali novo tekmo. V Brdu pri Kranju bo ob 17.30 na sporedu polfinale Pokala Slovenije. Prenos tekme bo na Sportklubu.