PLTS

Trije zadetki v mreži Gorice za nove tri točke

V 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije smo se v Fazaneriji pomerili z Gorico in prišli do prve spomladanske zmage. Za komplet vseh treh točk so zadeli Amadej Maroša, Žan Karničnik in Luka Bobičanec.

Članska ekipa

nedelja, 21. februar 2021, 08.11

NŠ Mura - Gorica 3 : 1 (1 : 1)

Maroša 2., Karničnik 63., Bobičanec 90+3'; Paljk 13.

Mura: Obradović, Karničnik, Lovrić, Maruško, Kous, Horvat, Ouro (od 87. Antolin), Bobičanec, Maroša, Klepač (od 69. Šturm), K. Cipot (od 61. Filipović).

Tretja tekma spomladi in prva zmaga. Po remiju proti Tabor Sežani in porazu z Olimpijo, smo proti Gorici vknjižili vse tri točke. Tekmo smo začeli odločno in že v 2. minuti prišli do vodstva. Žan Karničnik je iz leve podal pred vrata, kjer je odbitek po strelu Mihaela Klepača v mrežo pospravil Amadej Maroša. Toda vodstvo ni trajalo dolgo, Goričani so odgovorili v 13. minuti, ko je Matic Paljk izkoristil nekaj neodločnosti v naši obrambi in zadel za 1 : 1.

V prvem polčasu smo imeli še dve lepi priložnosti, v 30. minuti je Kai Cipot za las zgrešil vrata, tudi strel Klepača dve minuti kasneje je šel za nekaj centimetrov nad prečko. Prve minute drugega polčasa niso ponudile priložnosti, v 57. minuti je Nejc Mevlja meril z glavo, a ni uspel premagati Matka  Obradovića, na drugi strani pa tudi Maroša ni uspel še drugič premagati Darka Marjanovića.

No, v 63. minuti pa vendarle novo vodstvo. Po desni strani je lepo prodrl Žiga Kous, ki je poslal žogo na rob kazenskega prostora, kjer jo je počakal Žan Karničnik in udaril proti vratom Gorice. Žoga je ob tem oplazila Matijo Široka in prevarala gostujočega vratarja za vodstvo z 2 : 1. Gorica je imela priložnost preko Tila Mavretiča, na drugi strani pa je bil nenantančen Maroša. V 93. minuti pa najlepši zadetek na srečanju, Luka Bobičanec je zadel neposredno iz prostega strela in potrdil zmago za nove tri točke.