PO TEKMI

Urok Šiške je prekinjen, Žižek zadel za zmago v Ljubljani

V 24. krogu Prve lige Telekom Slovenije smo gostovali v Šiški in z 1 : 0 premagali Bravo. Edini zadetek na tekmi je dosegel Kevin Žižek, ki je izkoristil podajo Klemna Šturma.

Članska ekipa

nedelja, 28. februar 2021, 19.54

AŠK Bravo - NŠ Mura 0 : 1 (0 : 0)

Žižek 69.

NŠ Mura: Obradović, Šturm, Lovrić, Gorenc, Karničnik, Kouter, Ouro, Pucko (od 90. Maruško), Filipović (od 66. Klepač), Žižek, K. Cipot (od 83. Maroša).

V četrtem poskusu nam je prvič uspelo slaviti v Šiški, ko govorimo o tekmah v Prvi ligi Telekom Slovenije. Z zmago smo tudi prekinili niz Brava, ki je bil kar enajst tekem zapored neporažen. V prve pol ure smo videli bolj ali manj enakovredno predstavo, ki veliko pravih zaključkov ni ponudila. Domači so preko Sandija Ogrinca zapretili v 37. minuti, a je njegov strel zletel preko vrat. V 41. minuti odlično posredovanje Matka Obradovića, ki je bil v dvoboju ena na ena boljši od Mustafe Nukića.

V drugem polčasu se je nadaljevala igra iz prvega polčasa. Kot je po tekmi dejal naš trener, smo iniciativo prepustili domačinom, ki so morali kreirati akcije, sami pa smo potrpežljivo čakali na svojo priložnost. Ta je prišla v 69. minuti, ko je Klemen Šturm žogo iz leve strani poslal pred vrata, kjer je bil najhitrejši Kevin Žižek in žogo z glavo poslal v mrežo. To je bil tudi edini zadetek na srečanju, s čvrsto in disciplinirano obrambo smo odbili vse napade domačih in prišli do pomembnih treh točk.