PLT

V 90. minuti do zmage v trilerju s sedmimi zadetki

V 2. krogu Prve lige Telemach smo se v Fazaneriji pomerili z Domžalami in po tekmi preobratov uspeli slaviti s 4 : 3.

Članska ekipa

ponedeljek, 25. julij 2022, 08.21

NŠ Mura - Domžale 4 : 3 (1 : 3)

Daku 17., 61., Bobičanec 70. (11-m), Petković 90.; Ja. Pišek 24., Strajnar 27., Jakupović 37.

Mura: Obradović, K. Cipot, Beganović, Bobičanec, Maruško (od 83. Lorbek), Daku, T. Cipot (od 59. Petković), Kuzmić (od 83. Pucko), Klepač (od 80. Majić), Morris, Shabanhaxhaj (od 59. Kous).

Kakšna tekma v Fazaneriji! Tekma drugega kroga je poskrbela za pravi triler s sedmimi zadetki in dvema preobratoma, ki se je na koncu končal v našo korist. Srečanje v Fazaneriji smo boljše začeli in v 17. minuti terensko premoč kronali z zadetkom Mirlinda Dakuja, ki je zadel po asistenci Luke Bobičanca. Nekaj minut kasneje priložnost za povišanje vodstva na 2 : 0, Matic Maruško je stresel prečko. Potem pa črne minute in kar trije zadetki Domžal v obdobju od 24. do 37. minute. Najprej je po izbijanju Matka Obradovića na robu kazenskega prostora do strela prišel Janez Pišek in žogo poslal v nebranjeno mrežo, tri minute kasneje je po predložku Arnela Jakupovića zadel Mark Strajnar. V 37. minuti je Jakupović še sam zadel in postavil izid prvega polčasa. Muraši smo sicer po zaostanku z 1 : 2 zastreljali še enajstmetrovko in preko Kobieja Morrisa zadeli prečko.

V drugem polčasu smo krenili po preobrat. Ključna poteza tekme se je zgodila v 59. minuti, ko sta v igro vstopila Žiga Kous in Nikola Petković. Kous je praktično ob prvem stiku z žogo poslal uporaben predložek pred vrata, kjer je Daku iz bližine znižal na 2 : 3. V 67. minuti druga enajstmetrovka za čarno-bejle in izključitev Piška. K žogi je stopil Daku, Ajdin Mulalić pa je njegov strel ubranil, a pri tem prehitro zapustil svoja vrata in kazenski udarec je bilo potrebno ponoviti. Tokrat je k žogi stopil Bobičanec, ki je v prvem polčasu zgrešil, v drugo pa je svojo napako popravil in izid izenačil na 3 : 3. Popoln preobrat je sledil v zadnji minuti rednega dela, ko se je v gneči pred gostujočimi vrati na pravem mestu znašel Petković in poskrbel za delirij na tribunah.