PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE

V Domžalah do treh točk

Mura je v Domžalah eno uro igrala z igralcem manj, a vseeno prišla do pomembne zmage.

RK: Mandić 35'.

Mura: Šafarić, Šturm, Gorenc, Maruško, Kous, Šporn, Kouter, Mandić, Bobičanec (64' Karničnik), Šušnjara (82' Pucko), Maroša (77' Filipović).
Domžale: Mulalić, Fink, Vujadonović, Ilić, Žinič (63' Sikošek), Svetlin (76' Lazarević), Husmani, Pišek (82' Kim), Vuk, Jakupović, Sikimić.

Mura je na težkem gostovanju v Domžalah prišla do izjemno pomembne zmage. Pot do zmage je bila še posebej otežena zaradi dejstva, da so črno-beli od 35. minute naprej igrali z igralcem manj. Mura je prvič resneje zapretila v 14. minuti, ko je Staniša Mandić z volejem zadel prečko. Nato je v 29. minuti zapretil Nino Kouter, štiri minute pozneje pa po strelu z glavo Amadej Maroša. V 35. minuti je Mura ostala z igralcem manj. Glavni sodnik Slavko Vinčić je presodil, da je Staniša Mandić namerno udaril Zenija Husmanija v obraz in mu pokazal direktni rdeči karton. Kljub igralci manj so črno-beli v izteku prvega polčasa povedli. Kouter se je pri robu igrišča dokopal do žoge in poslal žogo v prostor za Amadeja Marošo, ki je rutinirano s strelom v bližnji kot dosegel že svoj deseti zadetek sezone.

Črno-beli so v drugem polčasu uspešno ohranjali ravnovesje igri in niso podlegli pritisku s strani domačinov. V 74. minuti je Mura še povišala svovje vodstvo, potem ko je Žan Karničnik prodrl po desni strani in podal v kazenski prostor do Kouterja, ki je žogo poslal pod prečko v mrežo za veliko veselje Murašev. Le tri minute pozneje so domačini prišli do znižanja, Arnel Jakupović je zadel iz prostega strela. Tekma se je končala z zmago Mure 1:2 in velikim veseljem pred številčno podporo navijačev, ki so pripotovali v Domžale.

Že v sredo Muro čaka naslednja tekma, ob 17. uri se bo na Fazaneriji pomerila z Mariborom.