V Kidričevem po zaostanku na koncu do vseh treh točk

V 16. krogu Prve lige Telekom Slovenije smo gostovali v Kidričevem.

Članska ekipa

ponedeljek, 7. december 2020, 08.44

Tekme z Aluminijem so doslej, kot po pravilu, bolj ustrezale ekipi, ki je bila v vlogi gosta. Tudi tokrat je bilo tako, saj smo se iz težkega in zahtevnega gostovanja domov vrnili s polnim izkupičkom.

Srečanje smo dobro začeli, nato pa so domači iz prve prave priložnosti prišli do vodstva, Alen Kranjc je z diagonalnim strelom ugnal Marka Zalokarja. Le nekaj minut kasneje smo se reševali na golovi črti, povišanje vodstva domačih je preprečil Matic Maruško, še pred tem je Zalokar dobro zaustavil strel Mihaela Klepača.

V drugem polčasu pa takoj na začetku dve spremembi v ekipi in nova energija na igrišču. V 51. minuti je Luka Bobičanec s svojim petim zadetkom v letošnji sezoni poskrbel za izenačenje na 1 : 1. Osem minut kasneje pa popoln preobrat, podajo Andrije Filipovića je v zadetek spremenil Kai Cipot. Domači so preko Klepača zabili še prečko, Zalokar pa je odlično posredoval pri strelu Nemanje Jakšiča in ostalo je pri zmagi z 2 : 1. Ob tem nas je prvič letos tudi uspelo, da smo po zaostanku na koncu prišli do treh točk.

Ante Šimundža, trener NŠ Mura: »Težka tekma, proti težkemu nasprotniku. Vedeli smo, kam prihajamo, tudi igralna površina ni bila najboljša, toda za te razmere je bila odlična. V domačem klubu so opravili dobro delo. Glede na celotno tekmo skupaj se mi zdi, da smo zasluženo zmagali. V prvem polčasu v zaključkih akcij nismo izbirali prave odločitve, a smo bili agresivni, borbeni. Spremembe v drugem polčasu, ki smo ga odigrali odlično in zaslužene ter prigarane tri točke. «