PLT

V tekmi preobratov in zapravljenih priložnosti prišli do točke

V 35. krogu Prve lige Telemach smo gostovali v Stožicah, kjer smo dvakrat vodili, enkrat izgubljali, na koncu pa remizirali.

Članska ekipa

ponedeljek, 16. maj 2022, 09.30

Olimpija - NŠ Mura 3 : 3 (1 : 1)

Nukić 36., Boakye 47., Prtajin 88.; Klepač 7., Horvat 59., Daku 61.

NŠ Mura: Zalokar, K. Cipot, Balažic, Gorenc (od 50. T. Cipot), Maruško, Kous (od 81. Kasalo), Pucko, Horvat, Bobičanec (od 72. Beganović), Daku, Klepač (od 72. Ouro).

Srečanje v Stožicah se je končalo z delitvijo točk, vseeno pa po rezultatu 3 : 3 ostaja grenak priokus, da nismo uspeli prekiniti uroka v Stožicah, kjer čarno-bejli še ne poznamo zmage. Tekma se je začela odlično, že v šesti minuti je Tomi Horvat v protinapadu lepo podal do Mihaela Klepača, ki mu v trenutni formi ni bilo težko zadeti in Muro povesti v vodstvo. V nadaljevanju prvega dela smo imeli še dve lepi priložnosti, najprej je Mirlind Daku že preigral domačega vratarja, a žoge ni uspel spraviti mimo branilcev, nedolgo zatem pa je po podaji Luke Bobičanca najvišje skočil Jan Gorenc in žogo za las poslal mimo vrat. Na drugi strani je sledila kazen, Mustafa Nukić je lepo preigraval na desni strani, nato pa žogo med branilci poslal proti vratom in premagal Marka Zalokarja.

Drugi polčas se je začel po željah domačinov, že v drugi minuti nadaljevanja so povedli z 2 : 1, ko je iz roba kazenskega prostora natančno meril Eric Boakye. Vodstvo Olimpije je trajalo do 59. minute, ko so Muraši izpeljali nov hitri protinapad, žogo je v kazenski prostor iz leve strani potegnil Tomi Horvat in natančno meril v levi spodnji kot Banićevih vrat. Dve minuti kasneje novo vodstvo čarno-bejlih, Mirlind Daku je izkoristil napako domačega vratarja in dosegel svoj peti zadetek v letošnji sezoni. Po vodilnem zadetku je takoj dobro posredoval Zalokar, ki je ubranil strel Nukića iz bližine, kasneje pa se je še nekajkrat izkazal z dobrimi posredovanji. Vodstvo čarno-bejlih bi lahko povišal Daku, ki se je po podaji Horvata znašel sam pred Banićem, a ni uspel zadeti. Kazen je sledila v 88. minuti, ko je po podaji Nukića iz leve za 3 : 3 zadel Ivan Prtajin. V sodnikovem podaljšku smo imeli še dve lepi priložnosti za zmagovit zadetek, a Niko Kasalo in Tio Cipot nista uspela zadeti. Je pa bila tekma prav posebna za prvega, Kasalo je namreč postal najmlajši debitant v zgodovini Mure.