PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE

Visoka zmaga v Novi Gorici

Čarno-bejli na najdaljšem gostovanju po zaostanku dosegli kar pet zadetkov in zabeležili drugo zaporedno zmago.

Članska ekipa

petek, 30. april 2021, 21.56

ND Gorica - NŠ Mura 1:5 (1:2)

Begić 17; Zirdum 23'/AG, Cipot 39', Gorenc 54', Bobičanec 71', Štrakl 90'.

Mura: Obradović, Gorenc, Maruško, Karničnik, Kouter (od 80. Horvat), Ouro, Pucko (od 66. Šturm), Kous, Bobičanec (od 85. Đurak), Maroša (od 80. Štrakl), K. Cipot (od 67. Žižek).

Po nedeljski zmagi nad Olimpijo smo se odpravili na najdaljše gostovanje v Novo Gorico in po preobratu slavili drugo zaporedno zmago. V 15. minuti je veselje Kaiju Cipotu po strelu z glavo preprečila prečka, že v naslednjem napadu pa je sledila uresničitev reka "kdor ne da, dobi". Po prostem strelu je obramba odbila žogo na rob kazenskega prostora, od koder je udaril Tjaš Begić in kljub gneči v kazenskem prostoru povedel Gorico v vodstvo. Sledil je hiter odgovor. V 23. minuti je Žan Karničnik prodrl v kazenski prostor in podal pred gol, kjer je domači branilec Matko Zirdum preusmeril žogo v mrežo za hitro izenačenje. Popoln preobrat je sledil še pred koncem prvega polčasa. Potem ko je bil zaradi prepovedanega položaja Klemna Pucka razveljavljen zadetek Nina Koutra, je v 39. minuti sledil nov prodor po desni strani. Luka Bobičanec je udaril, Kai CIpot pa je bil ob pravem času na pravem mestu in žogo s treh metrov pospravil v gol.

Večina dvomov o zmagovalcu je bilo razrešenih že v 54. minuti. Podajo Bobičanca s kota je unovčil Jan Gorenc in zabil še na drugi tekmi zapored. V 71. minuti pa nov evrogol v režiji Luke Bobičanca. Iz prostega strela na desni strani iz več kot 30 metrov je 27-letnik presenetil vratarja Likarja in povedel Muro v vodstvo s 4:1. Do konca srečanja smo nadzirali potek igre, v 90. minuti pa je Kevin Žižek s pritiskom na domačega igralca prisilil v nekoliko slabšo podajo nazaj, kar je izkoristil vtekajoči Vito Štrakl in v stilu izkušenih napadalcev rutinirano dosegel svoj prvenec v članskem dresu Mure.