PLT

Vrnitev v zmagovalne tirnice

V Fazaneriji je bil na vrsti 13. krog Prve lige Telemach. Tekma s Kidričani je ponudila dva preobrata in zmago s 3 : 2.

Članska ekipa

nedelja, 17. oktober 2021, 13.57

NŠ Mura - Aluminij 3 : 2 (1 : 1)

Nkama 3./ag, Gorenc 74., Ouro 83.; Đerlek 28., Kidrič 59.

NŠ Mura: Obradović; Karničnik, Gorenc, Karamarko, Šturm (od 80. Pucko), Horvat, Lorbek (od 63. Ouro), Maroša (od 63. Klepač), Kous, Lotrič (od 80. K. Cipot), Mulahusejnović.

Srečanje v Murski Soboti je poskrbelo z dinamično igro, petimi zadetki, dvema preobratoma in tremi točkami čarno-bejlih. Že v 3. minuti srečanja smo povedli z 1 : 0, po podaji Mitje Lotriča je Nkama žogo poslala v lastno mrežo. Sledilo je obdobje tekme, ko smo imeli žogo več v svojih nogah, napadali vrata nasprotnika, Aluminij pa je v 28. minuti po hitrem protinapadu in strelu Đerleka prišel do izenačenja. V prvem polčasu so se Kidričani reševali tudi na golovi črti, ko so odbili poizkus Amadeja Maroše.

V drugem polčasu takoj priložnost za Aluminij, ponovno je dobro prodiral Đerlek, v zadnjem trenutku pa je žogo odbil Gorenc. Sledili sta dve priložnosti za Nardina Mulahusejnovića, prvič je njegov strel Janžekovič ubranil, v drugo je Azemović žogo izbijal iz golove črte. Nato pa šok v Fazaneriji, Aluminij je še po drugem protinapadu prišel do vodstva, podajo Bolhe je v zadetek spremenil Kidrič in poskrbel za prvi preobrat na tekmi. Drugi pa je sledil v zadnjih 20 minutah igre, ko je Jan Gorenc po podaji iz kota najprej izenačil na 2 : 2, v 83. minuti pa je Samsindin Ouro s svojim prvencem iz kakšnih 30 metrov poskrbel za to, da so tri točke ostale doma.