PRVAKI

Z zmago v Ljudskem vrtu spisali zgodovino

Padel je zastor nad trideseto sezono Prve lige Telekom Slovenije. Prvič v zgodovini se veselimo naslova državnih prvakov!

Članska ekipa

nedelja, 23. maj 2021, 10.33

Maribor - NŠ Mura 1 : 1 (1 : 3)

Mlakar 45.; Šturm 33., Klepač 75., Bobičanec 78. (11-m)

Mura je državni prvak! V zadnjem krogu nam je sredi Ljudskega vrta uspelo premagati Maribor in priti do zgodovinskega uspeha. Na začetku srečanja smo nekoliko trpeli, Maribor je v uvodnih minutah pritisnil, a smo zdržali njihove napade. V vodstvo smo prišli v 33. minuti, ko je Klemen Šturm prišel do strel z roba kazenskega prostora, zadel Blaža Vrhovca, žoga pa je v loku poletela preko Ažbeta Juga za 1 : 0. Vodstva nam do konca prvega dela ni uspelo ohraniti, saj je v prvi minuti sodnikovega podaljška za izenačenje zadel Jan Mlakar.

V drugem polčasu so domači najprej imeli nekaj obetavnih napadov, a brez pravega dela za Matka Obradovića. Domači so se na sredi drugega polčasa nekoliko pomaknili nazaj, v 75. minuti pa je po natančni podaji Nina Koutra sam pred Juga prišel Mihael Klepač in zabil svoj prvenec v črno-belem, ki ne bi mogel priti v boljšem trenutku. Tri minute kasneje je Šturm lepo prodiral po levi strani, v kazenskem prostoru ga je zrušil Aleks Pihler, Luka Bobičanec pa je povišal na 3 : 1 in postavil končni izid srečanja. Nato pa se je začelo slavje...