Z zmago zaključili prvo četrtino prvenstva

Mura je v 9. krogu z zadetkom Luke Bobičanca premagala Tabor Sežano.

9. krog PLTS
Fazanerija, 3000 gledalcev

Mura - Tabor Sežana 1:0 (0:0)

Mura: Obradović, Pucko, Karamarko, Maruško, Karničnik, Kouter, Kozar, Bobičanec (90' Šporn), Šušnjara, Horvat (73' Brkić), Mulić (46' Maroša).

Naši nogometaši so se po skorajda mesecu dni znova predstavili pred domačimi navijači na Fazaneriji in se vrnili na zmagovalne tirnice. V prvem polčasu se je z dvema obrambama izkazal vratar Matko Obradović, na drugi strani pa je z glavo zapretil Luka Bobičanec.

V drugem polčasu so črno-beli dvignili tempo in vedno bolj pritiskali proti vratom Sežane. Zmagoviti gol je padel v 77. minuti, že petič v letošnjem prvenstvu je zadel Bobičanec. Žogo mu je iznajdljivo podal Nino Kouter, Bobičanec pa se je iz 25 metrov odločil za udarec z levico. Žoga je na poti do gola oplazila enega izmed igralcev Tabora in nekoliko spremenila smer ter presenetila vratarja Ariana Renerja. Do konca tekme so imeli črno-beli še priložnosti za povišanje vodstva, a je ostalo pri minimalni zmagi z 1:0.

Mura ima po prvi četrtini prvenstva na svojem računu 16 točk in zaseda trenutno četrto mesto, z le dvema točkama zaostanka za vodilno Olimpijo. V sredo je na sporedu pokalno gostovanje v Kranju proti Triglavu, v nedeljo pa bomo na Fazaneriji gostili Celje.