Mura je sezono 2019/2020 končala na četrtem mestu in s pokalnim naslovom.

četrtek, 23. julij 2020, 08.37

TABOR SEŽANA - MURA 1:2 (1:0)
Salkić 19'; Horvat 65', Karničnik 90+3'.

Mura: Zalokar, Karničnik, Kaučič, Gorenc, Šturm, Maruško, Horvat, Brkić (od 74. T. Cipot), Filipović, Šušnjara (od 65. Kouter), Maroša.

Mura je zadnjo tekmo v sezoni pričakala v skrčeni zasedbi. Zaradi poškodb so manjkali Alen Kozar, Renato Simić, Staniša Mandić in Marin Karamarko, zaradi manjših težav tudi Kevin Žižek in Jon Šporn. Poleg tega sta manjkala kaznovana Kai Cipot in Luka Bobičanec. Mura je v tekmo stopila odločno in takoj zapretila preko Žana Karničnika. Na drugi strani je Marko Zalokar brez težav ubranil poskusa Maria Babića in Denisa Kuoaa. Kljub spodbudnemu začetku pa so se čarno-bejli v 19. minuti znašli v zaostanku. Po predložku Babića je Erik Salkić na drugi vratnici z glavo povedel Sežance v vodstvo. Najbližje izenačenju je bil Amadej Maroša v 40. minuti, a je ostalo pri vodstvu Tabora.

V drugem polčasu je s strelom z razdalje poskusil Karničnik, a je žoga za malenkost zletela mimo gola. Lepo priložnost za povišanje vodstva je na drugi strani zapravil Leon Sever. To je kaznoval TOmi Horvat, ki je z levico zabil sijajen zadetek iz dobrih 20 metrov. Marko Zalokar je v 84. minuti imenitno zaustavil poskus Babića. Ko se je že zdelo, da se bo tekma končala z 1:1, Mura pa bo sezono končala na 5. mestu, je bil na levi strani storjen prekršek nad Klemnom Šturmom. Tomi Horvat je podal v kazenski prostor proti Amadeju Maroši, Žan Karničnik je s prvim strelom zadel vratnico, v drugo pa zabil za zmago in končno četrto mesto!