Zanesljiva zmaga čarno-bejlih v prvem krogu Prve lige Telekom Slovenije.

nedelja, 23. avgust 2020, 09.43

CELJE - MURA 0:2 (0:1)
Kouter 3', Bobičanec 62'.

Mura: Obradović, Cipot (67' Kosi), Bobičanec, Kouter, Kous, Maroša (86' Kozar), Horvat, Karničnik, Šturm, Gorenc, Filipović (74' Žižek).

V prvem krogu nove sezone so Muri na sproti stali državni prvaki. V "superpokalnem" dvoboju so čarno-bejli že od prve minute pokazali odločnost in prevzeli pobudo. Ob koncu tretje minute je po podaji s kota in neuspešnem izbijanju Clejanov Jan Gorenc žogo na kratko podal do roba kazenskega prostora, kjer jo je pričakal Nino Kouter in jo neubranljivo poslal za hrbet Matjaža Rozmana. Po zaostanku so pobudo prevzeli Celjani in najresneje zapretili v 25. minuti, ko je mimo vrat meril Luka Kerin. V zaključku prvega dela smo znova spremljali odlično igro Mure. Vratar Rozman je s skrajnimi močmi ubranil strel Žige Kousa, Amadej Maroša pa se je znašel v dveh odličnih priložnostih, a ni uspel podvojiti vodstva.

Mura je v drugem polčasu nadzorovala vodstvo in v 62. minuti izkoristila napako domačinov, ko so izgubili žogo pred svojim kazenskim prostorom. Močan strel Luke Bobičanca v bližnji vratarjev kot je oplazil celjskega branilca in končal v mreži za vodstvo Mure z 2:0. Čarno-bejli bi lahko do konca srečanja še povišali vodstvo. Najbolj nevaren je bil Bobičanec, a je ostalo pri zanesljivi zmagi 2:0.

Čarno-bejli se v sredo zjutraj z mariborskega letališča odpravljajo v Talin, kjer jih v četrtek ob 16:30 po slovenskem času čaka dvoboj 1. kroga kvalifikacij za UEFA Evropsko ligo z Nomme Kalju. Naslednja prvenstvena preizkušnja je na sporedu prihodnjo nedeljo, ko na Fazanerijo ob 16. uri prihaja Tabor Sežana.