IMG_2983.JPG

PLTS

Zmaga nad Domžalami za potrditev Evrope

Izjemna tekma proti Domžalam in trije zadetki v mreži gostov so bili dovolj za tri točke in potrditev nastopanja v Evropi. Še naprej pa ostajamo v igri za naslov prvaka.

Članska ekipa

četrtek, 20. maj 2021, 18.50

NŠ Mura - Domžale 3 : 0 (1 : 0)

Maroša 42., Bobičanec 70., Horvat 77.

Kakšna tekma! Lepše vrnitve gledalcev na tribune si nismo mogli želeti. Doma smo z odlično predstavo premagali Domžale in si zagotovili najmanje Evropo, z zmago v zadnjem krogu pa bi se lahko veselili tudi naslova državnih prvakov.

Srečanje proti Domžalam se je začelo v izjemnem ritmu, Staniša Mandić je zadel vratnico, Mulalić pa je enkrat uspel odbiti njegov strel. Mulalić je bil uspešen tudi ob poskusu Žige Kousa in Amadeja Maroše. Na drugi strani je v lepo priložnost prišel Dario Kolobarić, ki pa je ustrelil mimo vrat. Na drugi strani pa so mimo vrat zleteli tudi streli Maroše, Tomija Horvata in Luke Bobičanca. V 42. minuti pa naposled vodstvo. Kous je najvišje skočil pred vrati gostov in žogo podaljšal do Maroše, ki je iz bližine premagal Mulalića.

V drugi polčas smo vstopili z enako energijo, v 70. minuti pa nova eksplozija navdušenja. Maroša je iz desne strani podal v sredino, tam pa je Bobičanec neubranljivo zadel od prečke in povišal na 2 : 0. Tekma je bila končana v 78. minuti, ko je Mandić najprej z glavo podaljšal do Bobičanca, slednji do Horvata, ki je sam stekel proti vratom in zabil za 3 : 0. Takšen končni rezultat pa pomeni, da smo v Evropi in še naprej v borbi za lovoriko.