KVALIFIKACIJE

Zmaga z identičnim izidom za nadaljevanje v Evropi

Na povratni tekmi prvega kroga kvalifikacij za Konferenčno ligo smo pred izjemno publiko slavili z 2 : 1. Prvenec Nikole Petkovića v čarno-bejlon, v polno tudi Mirlind Daku.

Članska ekipa

petek, 15. julij 2022, 08.57

NŠ Mura - FC Sfintul Gheorghe 2 : 1 (0 : 0)

Petković 46., Daku 81.; Svinarenco 77.

NŠ Mura: Obradović, Beganović, Balažic, Morris, Pucko, Kous (od 62. Šroler), T. Cipot (od 62. Lorbek), Maruško (od 74. Ouro), Bobičanec, Petković (od 62. Shabanhaxhaj), Daku (od 84. Majić).

Tudi na drugi tekmi proti FC Sfintul Gheorghe smo slavili z 2 : 1. Tokrat pred svojimi navijači, na novi zelenici, pred izjemno atmosfero v Murski Soboti. Srečanje v prvem polčasu smo dobro začeli, prevzeli pobudo in imeli preko Matica Maruška dvakrat priložnost za vodstvo. Prvič je žoga zletela mimo vrat, v drugo je gostujoči vratar žogo s težavo odbil v prečko. Gostje so pretili predvsem iz protinapadov, a so Muraši dobro reševali situacije v zadnji vrsti.

Začetek drugega polčasa ne bi mogel biti boljši. Gostje so sicer prvi poskušali s strelom v 30 sekundi drugega dela, a je žoga zletela precej mimo vrat. Na drugi strani pa lepa podaja Mirlinda Dakuja proti Žigi Kousu, ki se je sam znašel pred gostujočim vratarjem, ta je njegov strel ubranil, na mestu pa je bil Nikola Petković in žogo z glavo poslal v mrežo za svoj prvenec v čarno-bejlon. Sledila je pleada zapravljenih priložnosti za 2 : 0, Luka Bobičanec, Kous, Šroler in Daku pa niso uspeli povišati vodstva. Kazen je sledila v 77. minuti, ko je z diagonalnim strelom zadel Svinarenco. Toda na odgovor ni bilo potrebno čakati dolgo. Štiri minute kasneje natančna podaja Bobičanca, odlična kontrola žoge Dakuja, ki je s strelom od vratnice zadel za 2 : 1 in postavil končni izid srečanja.