PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE

Zmaga za dvig samozavesti

V 13. krogu PLTS smo gostovali v Gorici in prišli do minimalne zmage. Odločil je Luka Bobičanec.

Članska ekipa

sreda, 25. november 2020, 13.13

Po zmagi v 4. krogu z 1 : 0 na domači Fazaneriji, smo v 13. krogu še drugič letos uspeli premagati Gorico. V prvem polčasu smo bili boljši nasprotnik, kar je z zadetkom v 45. minuti srečanja kronal Luka Bobičanec, ki je dosegel svoj četrti letošnji zadetek in prekinil serijo treh tekem, na katerih nismo uspeli zadeti.

Ob polčasu je moral Ante Šimundža opraviti menjavo, saj je Jan Gorenc del prvega polčasa odigral s presekano glavo in je moral na šivanje že med samo tekmo. Drugih 45 minut smo se posvečali predvsem obrambi in na koncu prišli do pomembnih treh točk, ki dajejo dodatno samozavest pred sobotnim dvobojem s Koprom.

Ante Šimundža: »Naš prvi polčas je bil dober. Nismo bili toliko konkretni v zaključkih, ampak smo bili na visokem igralnem nivoju. Gorica v tem delu ni imela pravega udarca na vrata. Nato se je zgodila poškodba Gorenca in morali smo reagirati, kar se je poznalo v fazi napada. Trpeli smo in garali, bili smo požrtvovalni. Iskreno, imeli smo tudi nekaj sreče, da so šle žoge Gorice mimo vrat, ampak te tri točke so prigarane. Pomembno pa je tudi, da smo prekinili strelski post.«